Pastro filtrat
100 Vitet e Ardhshme George Friedman
12.00 
100 Vjet Blendi Fevziu
10.00 
42 atentate kunder Hitlerit Vil Bertold
12.00 
50 ide politike -Ben Dupre
7.00 
60 vjet Diplomaci ne Lindjen e Mesme Trita Parsi
12.50 
A ka nevoje Amerika per nje politike te jashtme -Henry Kissinger
12.00 
Album Albanologjik – Prof. Ing. av. Sazan Guri
99.00 
Aleksander Moisiu – Vangjel Moisiu
10.00 
Aliu Midis Historise dhe Legjendes – Akademia e Shkencave e Shqiperise, Petrika Thengjilli
15.00 
Arvanitet dhe Prejardhja e Grekeve – Aristidh P.Kola
10.00 
Aset e Spiunazhit- Allen Dulles
9.00 
Ataturku rilindja e nje kombi – Patrick Kinross
15.00 
Athina e zeze -Martin Bernal
15.00 
Autobiography of a People
20.00 
Ballkani pa ane e pa fund -Fernando Gentilini
8.00 
Bashkimi Europian Qendra nderkombetare e kultures “Arbnori”
10.00 
Biseda me Molotovin Felix Tchouev
8.00 
Bizanti dhe Bizantizmi Romilly Jenkins
3.90 
Britania ne kohet e reja 1 -Winston S. Churchill
10.00 
Britania ne kohet e reja 2 -Winston S. Churchill
10.00 
CIA kunder KGB, Arti i Spiunazhit- Allen Dulles
7.00 
Cifutet kunder Vatikanit Leon De Poncins
9.00 
Cikago e Al Kapones -Elisabetta Vezzosi
2.00 
Cmimi I Lirise Piotr S.Wandycz
10.00 
Dialektika e iluminizmit – Max Horkheimer, Theodor W. Heimer
5.00 
Diplomacia Henry Kissinger
12.00 
Diplomacia Teoria dhe praktika G.R.Berridge
10.00 
Doktrina Bill Klinton Koco Danaj
3.90 
E drejta Diplomatike dhe Konsullore -Borut Bohte, Vasilika Sancin
14.00 
E Fshehta e Muhaxhedinit Gjerman -Boualem Sansal
10.00 
Enigmat e sundimit te Enver Hoxhes Kastriot Myftaraj
12.50 
Enver Hoxha- Blendi Fevziu
10.00 
Falaski, Pellazget Iliret Etrusket Shqiptaret -Nermin Vlora
12.00 
Fiset Shqiptare -Robert Elsie
15.00 
Fitorja e hidhur -Reginald Hibbert
10.00 
Flamuj te zinj, ngritja e ISIS-it – Joby Warrick
14.00 
Flet Xhon Lok Hulusi Hako
2.90 
Formula e Presidentit – Qemal Sakajeva
12.00 
Fronte dhe Luftera 1 -Winston S. Churchill
12.00 
Fytyra e Totalirizmit Milovan Gjilas
8.60 
Gazetaria Investiguese Hugho de Burgh
7.20 
Gestapo Zven Hassel
7.20 
Getot -Gustavo Corni
4.00 
Gjenerali De Gol- Nikolla Molçanovi
3.00 
Gladio, Sherbimi Sekret I Natos Daniele Ganser
9.00 
Globalizmi dhe Identiteti Shqiptar si u Ndame ne “Ne” dhe “Ata” – Rizvan Sulejmani
9.00 
Gra te pergjithshme -Fatos Baxhaku, Klodiana Kapo
8.00 
Grate e diktatoreve- Diane Ducret
7.20 
Greqia Dashnorja e perendimit gruaja e lindjes -Robert D.Kaplan
3.50 
Hebrejte bota dhe parate Zhak Atali
15.00 
Heronjte -Simon Sebag Montefiore
16.00 
Histori e Ballkanit Misha Glenny
11.50 
Historia Boterore 10 Karl Grimberg
7.20 
Historia Boterore dhe Qyteterimi 11 Karl Grimberg
8.60 
Historia Boterore dhe Qyteterimi 12 Karl Grimberg
8.60 
Historia Boterore dhe Qyteterimi 3 Karl Grimberg
7.20 
Historia Boterore dhe Qyteterimi 4 Karl Grimberg
8.60 
Historia Boterore dhe Qyteterimi 5 Karl Grimberg
7.20 
Historia Boterore dhe Qyteterimi 6 Karl Grimberg
8.60 
Historia Boterore dhe Qyteterimi 7 Karl Grimberg
8.60 
Historia Boterore dhe Qyteterimi 8 Karl Grimberg
8.60 
Historia Boterore dhe Qyteterimi 9 Karl Grimberg
8.60 
Historia Boterore e Spiunazhit- Viktor Kaprov
8.60 
Historia e Anglise -Philippe Chassaigne
15.00 
Historia e Austrise -Alois Niederstatter
15.00 
Historia e Belgjikes -Geert Van Istendal
10.00 
Historia e Finlandes -Henrik Meinander
10.00 
Historia e Frances -Georges Duby
25.00 
Historia e Italise -Pierre Milza
20.00 
Historia e Kanadase -Desmond Morton
15.00 
Historia e Kines -Zhang Qizhi
15.00 
Historia e Krishterimit Gian Luca Potesta, Giovanni Vian
9.00 
Historia e luftes se Peloponezit – Tuqididi
4.00 
Historia e Marredhenieve Nderkombetare Vellimi I Jean-Baptiste Duroselle, Andre Kaspi
9.40 
Historia e Marredhenieve Nderkombetare Vellimi II Jean-Baptiste Duroselle, Andre Kaspi
10.80 
Historia e Norvegjise -Øivind Stenersen, Ivar LIBÆK
10.00 
Historia e Perandorise Osmane -Robert Mantran
16.00 
Historia e Polonise -Jerzy Lukowski, Hubert Zawadzki
15.00 
Historia e popullit shqiptar 1- Akademia e Shkencave
18.00 
Historia e popullit shqiptar IV- Akademia e shkencave
10.80 
Historia e Rusise -Jevgenij Anisimov
18.00 
Historia e Serbeve Kostandin Jirecek
5.40 
Historia e serbeve – Konstandin Jirecek
6.10 
Historia e Shteteve te Bashkuara te Amerikes Qendra nderkombetare e kultures “Arbnori”
5.80 
Historia e Shteteve te Bashkuara te Amerikes -Mark C. Carnes & John A. Garraty
25.00 
Historia e shtetit dhe e se drejtes ne Shqiperi – Luarasi
7.40 
Historia e Spanjes -Fernando Garcia De Cortazar, Jose Manuel Gonzales Vesga
15.00 
Historia e Turqise -Erik J. Zurcher
15.00 
Historia e Zvicres -Thomas Maissen
12.00 
Historia sekrete – Joel Levy
6.50 
Hollivudi dhe Mafia -Tim Adler
5.00 
Homeri – Historia – Racizmi – Fiqiret Barbullushi
6.50 
Hyrje ne Komunikimin Politik Brian McNair
7.20 
Hyrje ne Shkencat Politike Jean-Marie Denquin
4.30 
Hzrje ne diplomaci II- Akademia e Shkencave e Shqiperise
12.00 
Hzrje ne diplomaci- Sabri Kicmari
5.00 
I dashur Stalin
5.00 
Interviste me Historine -Oriana Fallaci
10.00 
Jefferson’s Children – Lanier & Feldman
15.00 
Jeta e fshehur e Enver Hoxhes Kastriot Myftaraj
9.00 
KGB ne zemer te Vatikanit – Daniele dhe Pierre de Villemares
5.60 
Kodi zakonor fisnor dhe konceptet etikete Bibles Hebraike -Kazuhiko Yamamoto
10.00 
Komploti i Terrorit -Jim Marrs
12.00 
Komploti kunder Amerikes Philip Roth
5.80 
Konflikti dhe bashkepunimi ne maredheniet nderkombetare Joseph S.Nye.Jr, David A.Welch
8.60 
Konsiderata per Francen – Joseph de Maistre
4.00 
Konspiacioni Boteror David Icke
15.00 
Korrespodenca, Ruzvelt, Stalin, Curcill Hamit Kokalari
8.60 
Kosova (1912-1945)
15.00 
Kosova (Antika) -Jusuf Buxhovi
15.00 
Kosova (Mesjeta) -Jusuf Buxhovi
15.00 
Kosova (Perandoria Osmane) -Jusuf Buxhovi
15.00 
Kosova 1945-1999 -Jusuf Buxhovi
15.00 
Krimet e Medha te Historise Pierre Bellemare, Jean-Francois Nahmias
4.30 
Kriza Boterore 1 -Winston Churchill
10.00 
Kriza Boterore 2 -Winston S. Churchill
10.00 
Kriza e Botes Moderne – Rene Guenon
9.90 
Kryeministri- Ben Blushi
10.00 
Kur Shembeshin Themelet Qemal Lame
14.40 
Kurban Edi Rama
7.20 
U shtua në shportë Shiko shportën Kryej blerjen