Pastro filtrat
100 poezi – Lucian Blaga
102 Minuta – Jim Dwyer & Kevin Flynn
14 Tregime dashurie Autore te medhenj Boterore
5.80 
19 Minuta Jodi Picoult
8.60 
20 e Ca, 20 e Gjithçka Christine Hassler
6.50 
50 Ciftet – Barbara Sichtermann
A do te jesh aty? Guillaume Musso
7.20 
Abatja e kastros Stendal
4.30 
Adoleshentet Henrik Sienkievic
2.20 
Aishja ( Gruaja me e dashur e Muhametit) Kurt Frishler
7.20 
Aksident naten – Patrick Modiano
Albumi i familjes -Renate Dorrestein
7.00 
Alkimisti Paulo Coelho
5.00 
Ambasadori i Melkizedekut- Veton Surroi
9.00 
Ana Karenina Vellimi I L.N.Tolstoj
4.30 
Ana Karenina Vellimi II L.N.Tolstoj
4.30 
Anestezi lokale Gynter Gras
5.80 
Anija e dehur -Artyr Rembo
4.00 
Antologji Dashurie Victoria Bantry
3.60 
Antologji e mendimit estetik shqiptar -Nasho Jorgaqi
6.50 
Antologji e poezise Pol Verlen
3.60 
Ar dhe fosfor -Romeo Collaku
3.00 
Arka e Djallit Dritero Agolli
7.20 
Arkipelagu ne Flake Zhyl Vern
3.60 
Arome vajze Arben Duka
3.60 
Arratia -Tahar Ben Jelloun
5.00 
Artemisia Anna Banti
3.60 
Arti i luftes -Sun Tzu
7.00 
Asgje e vertete veç syve Giorgio faletti
7.20 
Asgje te re nga fronti I perendimit Remark
5.00 
Atentati -Harry Mulisch
4.00 
Babai ne shi -Virion Graçi
3.50 
Ballkon I Hapur Federiko Garcia Lorka
1.80 
Bankieri 2 Lesli Woller
4.30 
Bari i Neteve -Patrick Modiano
8.00 
Baroni Rebel Italo Calvino
3.60 
Bashke me eren Margaret Mitchell
7.20 
Besnikja Veronica Roth
7.20 
Big Girl, Vajza e Madhe Danielle Steel
6.50 
Binjakja e Manhatanit Katherine Stonea
7.20 
Biseda me Kafken Gustav Janouch
5.00 
Blu Safiri – Kerstin Gier
10.00 
Bota e djeshme Stefan Zweig
10.80 
Bota e Sofies Jostein Gaarder
7.20 
Bota e Sofise Justejn Gorder
7.20 
Bota si vullnet dhe perfaqesim Artur Shopenhauer
5.80 
Bretkosa Mo Yan
14.40 
Bulevardi i Peste Candace Bushnell
8.60 
Burimi i jetes Ayn Rand
9.40 
Burra qe urrejne grate Stieg Larsson
8.60 
Burrat qe Duam – Willy Pasini
8.00 
Busull -Mathias Enard
11.00 
C’kemi nga Shqiperia, babi Dr.Luan zyka
4.30 
Çakej dhe arabe Franc Kafka
2.90 
Casanova Jacques Casanova de Seingalt
9.40 
Cdo gje qe kam e mbaj me vete Herta Muller
7.20 
Celesat e Mbreterise- Aichibald Joseph
12.00 
Cifutka e Toledos Lion Fojhtvanger
6.50 
Çmimet Erik Segal
10.00 
Çmimi I Dashurise Sandra Brown
5.80 
Dallendyshet e Kabulit -Yasmina Khadra
8.00 
Dashnorja e Brehtit -Jacques-Pierre Amette
7.00 
Dashuri apo urrejtje Brunilda Zllani
Dashuri dhe deshperim Amedeo Baci
7.20 
Dashuri e Ndaluar -Halit Ziya Usakligil
12.00 
Dashuri e paperfunduar -Katina Vlahu
3.00 
Dashuri ne Kosove- Artan Mullaj
8.00 
Dashuri pa Rezistence – Gilles Rozier
6.00 
Dashuria e fundit e Franc Kafkes Kathi Diamant
10.80 
Dashuria e Pare Nicholas Sparks
7.20 
Dashuria e veshtruar pleqerisht Luan Babameto
3.60 
Dashuria ne koherat e koleres Gabriel Garcia Marquez
5.80 
Dashurija ka ligjet e saj Linda Howard
7.20 
Dashurite e medha nuk veshin fustan nuserie Mitsi Valaka
6.00 
Dashuro vetem nje here Johanna Lindey
6.50 
Dasma Danielle Steel
11.50 
David Koperfildi Carls Dikens
5.00 
Davidi Dhe Goliati -Malcolm Gladwell
0.39 
Delikatesa David Foenkinos
5.80 
Deri ne Frymen e Fundit – Anne Sward
8.50 
Dhjete Kryevepra Poezie -Zejnullah Rrahmani
4.00 
Dhoma e Qelibarte Steve Berry
7.20 
Dhoma Magjike Cory Kenyon
3.60 
Dhoma magjike -Cory Kenyon
5.00 
Dhurata e Hanes -Maria Housden
5.00 
Dielli i Skortave -Laurent Gaude
7.00 
Dikur ishim bashke Brunilda Zllani
5.80 
Diplomati Harilla Goga
2.90 
Ditar i pashkruar- Celeste NG
7.90 
Ditaret e nje princeshe Meg Cabot
5.80 
Ditari I nje vajze Frojdi
4.30 
Ditari i Xhuljetes Xhama Anguisola
3.60 
Dite te qeta ne Klishi -Henri Miller
4.00 
Divergjentja Veronica Roth
7.20 
Do te vije vdekja dhe do t`i kete syte e tu -Cesare Pavese
5.00 
Doktor Zhivago Boris Pasternak
7.20 
Don Kishoti i Mances Miguel De Cervantes Saavedra
7.20 
Don Kishoti I Mançes Miguel DeCervantes Saavedra
7.20 
Dreri I Trotuareve Diana Çuli
4.30 
Drita Midis Oqeaneve M.L.Stedman
8.60 
Drithërimë Jackie Collins
Dukesha De Lanzhe Honore De Balzak
3.60 
Dy Elsat – Mystehak Xhemali
6.70 
Dy vjet pushime Jules Verne
4.30 
Dyfaqesia e jetes – Emilian Shabani
8.00 
Dymbedhjete tregime pelegrine Gabriel Garcia Marquez
2.90 
Dyzet rregullat e dashurise Elif Shafak
7.20 
E bukura e te Zotit- Albert Cohen
7.20 
E djegur per se gjalli Souad
5.00 
E ëmbla dhe e hidhur dashuri Danielle Steel
E embla shtepi -Arnaud Cathrine
3.00 
E fiksuar pas dyqaneve per beben Sophie Kinsella
7.20 
E fshehta e Bajronit Stefan Cvajg
5.80 
E fshehta e grave Alberto Bevulacqua
5.00 
E fshehta e muxhahedinit gjerman Boualem Sansal
7.20 
E keqja ndodhet te gjerat – Maurizio Cucchi
3.00 
E lidhur ngushte me ty Sylvia Day
7.20 
E pasqyruar tek ti Sylvia Dy
7.20 
E qeshura e gogolit -Pierre Peju
5.00 
E qeshura e kuqe L.Andrejev
2.90 
U shtua në shportë Shiko shportën Kryej blerjen