Pastro filtrat
100 Shkencetaret qe ndryshuan boten -Jon Balchin
14.00 
44 Presidentet e Shteteve te Bashkuara te Amerikes
6.50 
50 Udheheqesit Ushtarake William Weir
10.00 
Ahmet Zogu “politikan apo ushtarak”? Novruz Zejnati
15.00 
Aleksandri I Madh Artur Vajgal
8.00 
Ali Pasha Krime Famekeqe Alexandre Dumas
8.00 
Ali Pashe Tepelena Sabri Godo
12.00 
Ataturku, rilindja e nje kombi Patrick Kinross
10.00 
Autobiografia e Malkolm X Alex Aley
16.00 
Bahri Omari, Jeta dhe Veprimtaria Donika Omari
12.00 
Buda Budizmi Hans H.Penner
9.00 
Ce Ditari Ernesto Guevara
10.00 
Cezari Perandor Max Gallo
10.00 
Copeza nga Jeta Ime – Agim Binaj
Dante Aligeri Leonardo Orsini
4.50 
Dashuri dhe Pushtet Bruno Vespa
12.00 
Detyre mbreterore Paul Burrell
11.00 
Diktatoret e Ballkanit Bernard J.Fischer
14.50 
Ditar, Strehim Sekret Anne Frank
8.00 
Ditari Sekret A.S Pushkin
5.00 
Ditari Sekret I Napoleon Bonapartit Patrik Ravinjani
10.00 
Edward Lear ne Shqiperi Edward Lear
8.00 
Eleanor Roosevelt – Per Lirine dhe Dinjitetin e Njeriut, Vita Adami
12.00 
Elisabeth Taylor (Biografi) -Larissa Branin
3.00 
Elizabeth Taylor, Nje legjende e Hollivudit Larissa Branin
3.00 
Elon Musk -Ashlee Vance
14.00 
Enciklopedia Universale e Ilustruar Enciklopedi
40.00 
Endrra nga im ate Barack Obama
15.00 
Faik Konica, Jeta ne Uashington Ilir Ikonomi
20.00 
Faleminderit per kete cast Valerie Trierweiler
8.00 
Familja e Sekreteve Gore Vidal
10.00 
Fan Noli Kryeminister Fan Noli
7.00 
Fizikane te Shquar, Nobeliste Ilia Tili, Halil Sykja, Niko Thomo
5.00 
Forca per te Dashur Martin Luter King
7.00 
Frederik Shopen Anton Grudzhinjski
10.00 
Gandi Ilir Hashorva
9.00 
Gjeneral De Gol Eric Roussel
10.00 
Gjithmone mes nesh Velesin Peculi
Guximi per te Shpresuar Barack Obama
10.00 
Helmut Kohl Werner Maser
10.00 
Historia e Jetes Sime Hillary Rodham Clinton
Out of stock
12.00 
Janko Hunyadi, mbrojtes i krishterimit – Camil Muresanu
8.50 
Jeta & Vepra 13 Vasfi Samimi
15.00 
Jeta dhe Vepra e Gjeniut te Frances Viktor Hygo
12.00 
Jeta ime Bill Clinton
19.00 
Jeta Ime Blendi Fevziu
15.00 
Jeta ime Ramiz Alia
16.00 
Jeta ime si nje enderr Celine Dion
7.00 
Jeta Ime- Zaçe Malaj
10.00 
Jeta pasionante e Mopasanit Stephen Coulter
7.00 
Jete me Nene Terezen -Ate Sebastian Vazhakala M.C
10.00 
Ju lutem, shkurt! – Vaclav Havel
10.00 
Katerina e Madhe dhe Potemkini – Simon Sebag Montefiore
21.00 
Katerina e Madhe dhe Potemkini -Simon Sebag Montefiore
21.00 
Kohe e Pamjaftueshme Helena Kadare
20.00 
Kryeministrat dhe ministrat e shtetit shqiptar ne 100 vjet -Kastriot Dervishi
14.00 
Kryqtari I Fundit, Gjergj Kastrioti Skenderbeu Virgjil Kule
14.00 
Kujtime Eqerem bej Vlora
12.00 
Kur Humba Virgjerine Richard Branson
12.00 
Leksioni i Nobelisteve te Letersise -Hasan Hasani
10.00 
Lenini Anatomia e nje vrasesi -Curzio Malaparte
8.00 
Lenini, anatomia e nje vrasesi – Curzio Malaparte
8.00 
Loje me Armikun John Carlin
9.00 
Luani I Epirit, Ali Pasha dhe Suli Spiro Mela
15.00 
Lufta e Dyte Boterore, Vellimi II Winston S.Churchill
12.00 
Lufta e Dyte Boterore, Vellimi III Winston S.Churchill
12.00 
Lufta e Dyte Boterore, Vellimi IV Winston S.Churchill
15.00 
Lufta Ime e Heshtur Kim Philby
7.00 
Majkell Xhekson J.Randy Taraborrelli
12.00 
Majkell Xhekson, Jeta e nje legjende Michael Heatley
20.00 
Margaret Thecer dhe fundi I komunizmit ne Europen Lindore Margaret Thecer
5.00 
Marilyn Alfonso Signorini
10.00 
Marlena, Jeta e Marlene Ditrihut Charles Higham
8.00 
Martin Camaj ne kulturen shqiptare -Qendra e Studimeve Albanologjike, Instituti i Gjuhesise dhe i Letersise 
10.00 
Marubi, Fotografia si Ritual Zef Paci
10.00 
Me keq se Watergate – John W. Dean
7.00 
Mein Kampf, Lufta ime Vellimi I Adolf Hitler
15.00 
Mein Kampf, Lufta ime Vellimi II Adolf Hitler
12.00 
Miku I Madh I Shqipetareve Engjell Koliqi
10.00 
Milioneri I Kuq Willi Munzeberg Sean McMeekin
13.00 
Momentet Vendimtare George W.Bush
20.00 
Monstrat -Simon Sebag Montefiore
16.00 
Moxart Bernard Paumgartner
14.00 
Napoleoni Emil Ludwig
8.90 
Ndarjet – Michael Darmon, Yves Derai
7.00 
Ne syrin e ciklonit George Tenet
16.00 
Nelson Mandela – Ilir Hashorva
9.00 
Nga sfida ne sfide -Behgjet Pacolli
16.00 
Ngjitja e Putinit Peter Truscott
11.99 
Nikola Tesla Biografia e gjeniut me te madh te shkences John J.O’Neill
9.99 
Nje Jete ne dy Epoka Velesin Peculi
Nje rrefim nga Zemra Laura Bush
15.00 
Njerez te medhenj ideale te medha Jovan Jano
6.50 
Nobelistet 2001-2009
7.00 
Perandori Ryszard Kapuscinski
8.00 
Personalitet me te shquara ne Histori Michael H. Hart
10.00 
Picaso Gertrude Stein
5.00 
Pjeter Arbnori, Shume e dashura nane Novruz Xh.Shehu
10.00 
Presidenti qe u be Mbret, Ahmet Zogu Blendi Fevziu
10.00 
Pushteti I te Papushtetshmeve Vaclav Havel
5.00 
Rexhep Tajip Erdogan Lindja e nje lideri -Huseyin Besli & Omer Ozbay
10.00 
Ritmi i Jetes ne Vargje – Magdalena Bregasi
6.00 
Rrno vetem per me tregue At Zef Pllumi
21.00 
Rruga drejt pushtetit -Bob Ingle & Michael Symons
10.00 
Sakrifica dhe Suksesi -Ferid Bala
10.00 
Salman Ruzhdie Joseph Anton
15.00 
Sarah Kaylene Johnson
6.00 
Sarah Pejlin – Kaylene Johnson
6.00 
Sarkozi pranvera e Frances Catherine Nay
10.00 
Sekreti I nje Heroi Rita Cosly
12.00 
Silvester Stalone Uilli Weiss
5.00 
Skenderbeu, Nje histori politike Aurel Plasari
33.00 
Stalini ne oborrin e Carit te Kuq -Simon Sebag Montefiore
15.00 
Steve Jobs Walter Isaacson
Out of stock
12.00 
Tanet Liliana Hoxha
15.00 
Te Flasesh per vetveten Cherie Blair
15.00 
Te Njohura dhe te Panjohura – Donald Rumsfeld
20.00 
Te verteta e te pathena per Lasgushin – Tomi Mato
12.00 
Ten Ciao Pin dhe Revolucioni Kulturor Ten Rong
15.00 
Truri I Bushit James Moore & Wayne Slater
5.00 
U shtua në shportë Shiko shportën Kryej blerjen